Jak śledzić kuriera DHL?

W dzisiejszych czasach usługi kurierskie cieszą się bardzo dużą popularnością i stanowią doskonałą alternatywę dla usług pocztowych. Dzięki licznym firmom kurierskim można bezproblemowo i tanio wysyłać oraz odbierać różne przesyłki i paczki niezależnie od ich gabarytów. Wśród wielu usługodawców kurierskich, jednym z najpopularniejszych jest kurier DHL. Firmy takie walczą o klientów i wprowadzają bardzo wiele udogodnień dla swoich klientów.

Kontrolowanie statusu przesyłki w DHL

Firma DHL jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw świadczących usługi transportowe w zakresie dostawy paczek oraz wielu innych przesyłek. Ogromnym atutem jest bardzo dobra szybkość realizacji zleceń w przystępnej cenie. Dzięki temu firma ta jest w stanie konkurować z pocztą oraz innymi firmami zajmującymi się dostawą. Okazuje się, że kurier DHL oferuje wiele ciekawych usług dodatkowych. Jedną z nich jest możliwość nadawania paczki, która zostanie odebrana przez kuriera w domu lub miejscu pracy nadawcy. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo czasu, a sama usługa nie jest zbyt droga.

Kolejnym bardzo ważnym atutem jest możliwość śledzenia paczki. Zarówno nadawca, jak i odbiorca mają możliwość sprawdzenia statusu przesyłki. Wystarczy tylko znać jej numer. Kurier DHL nadaje każdej paczce indywidualny numer identyfikacyjny. Jeśli nadawca poda ten numer odbiorcy to będzie on mógł sprawdzić, gdzie dana paczka aktualnie się znajduje. Wystarczy skorzystać z oficjalnej strony DHL, na której znajduje się wyszukiwarka przesyłek. Po wpisaniu numeru przesyłki wyświetlą się informacje o jej nadaniu, przekazaniu do sortowni czy też wydaniu do doręczenia. Bardzo często kurier DHL dodatkowo informuje nadawcę i odbiorcę przez SMS jaki jest aktualny status przesyłki.

Kurier DHL umożliwia też śledzenie paczek po numerze zlecenia, numerze referencyjnym oraz numerze TRD, jednak te dwie ostatnie opcje są dostępne tylko dla klientów korzystających ze specjalnej aplikacji e-CAS.

Usługi firm pośredniczących

Kurier DHL oferuje możliwość zlecenia usługi transportowej on-line lub drogą telefoniczną, ale oprócz tego firma ta współpracuje z wieloma pośrednikami. Pośrednicy ci zwykle współpracują z wieloma dostawcami, a jedną z najczęściej wybieranych przez klientów opcji jest kurier DHL. Dzięki pośrednikom można nadać, opisać i opłacić przesyłkę całkowicie on-line bez konieczności wychodzenia z domu lub firmy. Zwykle następnego dnia kurier odbiera paczkę, która jest przesyłana pod wskazany adres.

Bardzo często w systemach pośredników istnieje możliwość śledzenia statusu przesyłki. Dodatkowo oferują oni darmową lub płatną (zależy od oferty pośrednika) możliwość otrzymywania wiadomości SMS czy też e-maili, za każdym razem, gdy status przesyłki zarejestrowanej w systemie DHL ulegnie zmianie. Dzięki takiej wygodnej opcji, każdy nadawca wie co stało się z paczką, a odbiorca wie kiedy może spodziewać się u siebie kuriera z konkretną przesyłką. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi korzysta z takiego udogodnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *