Rodzaje atramentu do piór

Wydaje się, że komputery coraz bardziej wypierają tradycyjne narzędzia i przybory piśmiennicze. Notatki coraz częściej robi się na urządzeniach elektronicznych, nawet ważne dokumenty przygotowuje się w elektronicznej formie. Jednak czy to oznacza powolną śmierć długopisów i piór? Nie, bo z przyjemnością wciąż jeszcze sięgają po nie, nie tylko ich miłośnicy.

Jak wybrać pióro wieczne?

Długopisy są niezawodne na co dzień, jednak czasami szuka się czegoś innego. Pióra to arystokracja wśród przyborów piśmienniczych. Są efektowne, bardziej eleganckie, w dodatku ręka od razu sama układa się z nimi do pisania bardziej szlachetnych liter.

Wybór odpowiedniego pióra wcale nie jest aż tak oczywisty. Ważny jest design, w dalszej kolejności detale i atramenty do piór.

Niektórzy preferują pióra z duszą, które wiele już widziały i były w rękach kogoś wyjątkowego. Inni wręcz przeciwnie – stawiają na modne marki, doceniają minimalistyczne wzory. Jeśli chodzi zaś o same atramenty do piór, wybierać można wśród piór na naboje, kulkowych i takich, które samodzielnie napełnia się atramentem.

Jakie są najlepsze atramenty do piór?

Atramenty do piór są bardzo różne i uzależnione nie tylko od tego, do jakiego pióra są przeznaczone. Najbardziej popularne atramenty do piór to naboje. Jednak w ich obrębie jest już kilka rodzajów. Atramenty do piór mogą mieć różne kolory, w dodatku naboje miewają inne pojemności (w sprzedaży są naboje krótkie i długie). Co więcej niektórzy producenci projektują pióra tak, by można w nich umieszczać tylko atramenty do piór w ich firmowych nabojach. Subtelne detale decydują, że zwykły, uniwersalny nabój niestety nie wejdzie do markowego pióra.

Popularne naboje nie są drogie, nie sposób nie docenić wygody korzystania z nich, ale mają jedną zasadniczą wadę. Bardzo ograniczony jest w nich wybór kolorów.

Najczęściej producenci oferują atramenty do piór w nabojach ograniczają swoją ofertę do podstawowych kolorów – czarnego, niebieskiego, czerwonego i czasami zielonego.

Buteleczki z atramentami i pióra bardziej tradycyjne, np. na tłoczek mają nad nimi chociaż pod tym względem zdecydowaną przewagę. Atramenty do piór w słoiczkach można mieszać, regularnie zmieniać kolor w piórze i świetnie się przy tym bawić. Jednak trzeba pamiętać o jednym – taka samodzielna aplikacja wymaga jednak wprawy. Do napełnienia pióra atramentem dobrze jest więc znaleźć chwilę czasu, przygotować stanowisko i działać.

atrament do pióra

Co wpływa na cenę piór?

Atramenty do piór można nabyć w bardzo różnych cenach. Wyznacznikiem są nie tylko kolory czy pojemność pojemniczków. Na cenę wpływ ma też jakość. Niektóre atramenty do piór niestety nie są bardzo trwałe. Wiele z nich ładnie prezentuje się na papierze zaledwie przez kilka czy kilkanaście lat. Potem atramenty do piór blakną, aż wreszcie zapisane nimi kartki stają się mało czytelne. W odróżnieniu od nich atramenty do piór doskonałej jakości świetnie wyglądają nawet po latach.

Warto wiedzieć też, że te najlepsze nie tylko są trwałe, ale i mają dobry wpływ na samo pióro, np. zapobiegając rozsychaniu się stalówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *