231 Front Street, Lahaina, HI 96761 info@givingpress.com 808.123.4567

Rachunki – łatwe i proste wystawianie za pomocą programu

Firmy zwolnione z podatku VAT mają obowiązek potwierdzania wykonanych transakcji za pomocą rachunków wręczanych klientom. Specjalnie z myślą o tego typu przedsiębiorcach powstały profesjonalne programy do wystawiania rachunków. Na co warto zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy z nich?

Ewidencjonuj dokumenty i naliczaj rabaty

Choć kluczową rolą oprogramowania stosowanego przez firmy zwolnione z VAT-u jest łatwe i szybkie wystawianie rachunków w różnych walutach, to producenci programów księgowych wyposażają je także w dodatkowe funkcje. Aplikacje księgowe służą więc m.in. do przechowywania cenników i danych kontrahentów, analizowania wyników sprzedaży w dowolnym przedziale czasowym oraz generowania danych w formie obowiązującego od niedawna Jednolitego Pliku Kontrolnego. Dobry program do wystawiania rachunków pomoże Ci również naliczyć rabaty procentowe dla poszczególnych produktów lub usług oraz zbiorowo wydrukować rachunki z wybranego przez Ciebie okresu. Dzięki jego funkcjonalnościom sprawnie przeprowadzisz ewidencję dokumentów firmowych oraz wyeksportujesz je do formatu PDF. A jeżeli zaistnieje taka potrzeba, wydrukujesz rachunki dla zagranicznych kontrahentów w języku angielskim lub rosyjskim. Profesjonalny program do wystawiania rachunków umożliwi Ci również utrzymanie porządku w zgromadzonej dokumentacji oraz szybkie znalezienie potrzebnego dokumentu. Dzięki funkcji oznaczania rachunków jako rozliczone lub nierozliczone oraz przypisywania do nich daty, numeru ewidencyjnego i informacji o sposobie rozliczenia będziesz mógł natomiast nie tylko błyskawicznie zlokalizować potrzebny rachunek, ale również być zawsze na bieżąco ze stanem rozliczeń firmowych. Zaoszczędzisz też czas, generując bezpośrednio z programu druczki poleceń wpłaty, niezbędne do uregulowania płatności w banku lub na poczcie.

Program szyty na Twoją miarę

Jeżeli zamierzasz kupić dobry program do wystawiania rachunków, sprawdź koniecznie, czy umożliwia on także dokonanie personalizacji, np. wstawienia logotypu firmy na wydruku lub zmodyfikowanie wyglądu rachunku – szerokości kolumn lub koloru czcionek. Ta prosta opcja pomoże Ci zachować spójność firmowej dokumentacji oraz pozytywnie wyróżnić się w oczach klienta. Zwróć również uwagę na to, czy oprogramowanie zawiera funkcję przydzielania dostępu kilku użytkownikom. Ułatwi ona jednoczesne korzystanie z programu pracownikom odpowiedzialnym za generowanie rachunków.

Wystawianie rachunków powinno być łatwe i bezproblemowe, lecz warto również zadbać o to, by program księgowy kompleksowo wspierał prowadzenie dokumentacji. Wybierz więc oprogramowanie, które pomoże Ci zachować porządek w dokumentacji i zoptymalizować pracę nad wytwarzaniem oraz obiegiem rachunków w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *