231 Front Street, Lahaina, HI 96761 info@givingpress.com 808.123.4567

Co przydaje się do nauki? Przybory niezbędne podczas sesji

 

Sesja to jeden z najbardziej stresujących okresów w życiu każdego studenta. Ogrom wiedzy niezbędnej do opanowania bywa przytłaczający, dlatego warto korzystać z pomocnych przyborów, które ułatwią przyswajanie informacji. Sprawdź, czy masz już wszystko, co niezbędne do rozpoczęcia efektywnej nauki.

Notuj, by zapamiętać

Nie od dziś wiadomo, że większość osób łatwiej zapamiętuje tekst, który wcześniej własnoręcznie zapisała. Jeżeli więc chcesz efektywnie przyswoić wiedzę z opasłych podręczników, wypisz samodzielnie najważniejsze wnioski oraz wzory, a następnie utrwal informacje w oparciu o własne notatki. W realizacji tego zadania pomogą Ci zeszyty, długopisy oraz kolorowe zakreślacze, dzięki którym podkreślisz kluczowe terminy oraz wzory.

A co, jeśli nie lubisz notować lub zbyt późno rozpocząłeś naukę i nie masz już na to czasu? W tej sytuacji niezbędne okażą się samoprzylepne karteczki w różnych odcieniach, które możesz przyklejać do poszczególnych stron podręczników, by zaznaczyć istotne fragmenty. Przydatne będą także dobry ołówek oraz gumka, dzięki którym podkreślisz wybrane akapity, nie niszcząc książek. Zakup podręczników nie należy do tanich, więc warto zachować pomoce naukowe w dobrym stanie, aby po zdaniu egzaminów móc je sprzedać młodszym żakom.

Segreguj informacje i notatkiPortrait of a beautiful student in a library

A jak przygotować się do egzaminu, który obejmuje wiedzę zdobywaną na przestrzeni dwóch lub trzech lat studiów? W takiej sytuacji konieczne jest opanowanie dużej ilości materiałów i przedarcie się przez całe stosy notatek, dlatego zanim przystąpisz do nauki, uporządkuj kserówki i własne zapiski. W jaki sposób? Pogrupuj je tematycznie ze względu na kluczowe działy, a następnie wepnij do segregatorów. Możesz też ułatwić sobie zadanie, dzieląc materiały na mniejsze partie za pomocą samoprzylepnych zakładek indeksujących. Te kolorowe karteczki pomogą Ci usprawnić proces powtarzania, ponieważ dzięki nim znajdziesz interesujące Cię zagadnienie bez konieczności wertowania połowy notatek.

Jeżeli po kilku latach studiów zgromadziłeś setki stron z notatkami lub kserówkami, to uczenie się z opasłego segregatora może być niewygodne. Skorzystaj więc z szufladek na dokumenty, które możesz ustawić na biurku i wypełnić mniejszymi partiami materiałów – na przykład kilkunastoma stronami, które zamierzasz opanować w danym dniu. Po utrwaleniu wiedzy wystarczy wpiąć je do segregatora, a w szufladce umieścić kolejną porcję notatek.

Rzetelne opisanie i pogrupowanie w segregatorach wszystkich pomocy naukowych pozwoli Ci oszczędzić czas także w trakcie pisania pracy magisterskiej. Zamiast tracenia cennych minut na odnalezienie wszystkich notatek, będziesz mógł po prostu wyjąć odpowiedni skoroszyt i odszukać interesującą Cię zakładkę indeksującą. Pomyśl o tym już teraz i pomiędzy przepisywaniem notatek, a gorączkowym kserowaniem materiałów, stwórz listę przyborów niezbędnych podczas sesji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *