paczki do wysłania

Gdy priorytet nie wystarczy. Usługi kurierskie

 

Często szybko otrzymana przesyłka jest niemalże na wagę złota. Nie ma większego znaczenia co chcemy wysłać lub na co czekamy. Szybka paczka staje się najbardziej pożądaną rzeczą pod słońcem! Czas w dzisiejszych czasach jest jedną z najdroższych rzeczy, o ile można go zdefiniować jako rzecz J Nadawany na poczcie priorytet to już przeżytek, bo dwa dni robocze w niektórych przypadkach są wiecznością i potrafią całkowicie pokrzyżować plany lub skutecznie uniemożliwić interes życia.

Kiedyś był priorytet

Jeszcze nasi rodzice, gdy chcieli wysłać bardzo ważną wiadomość to pędzili do urzędu pocztowego i nadawali list priorytetowy, który oprócz ceny różnił się od zwykłego olbrzymią ilością znaczków, dodatkowych naklejek, pieczątek i wpisem do specjalnego rejestru. A na pytanie: „Na kiedy dojdzie?”, padała zawsze ta sama pozbawiona emocji odpowiedź: „Powinien być na jutro, ale wie Pan…” A przecież mogło chodzić o spadek po bogatej cioci lub największą miłość życia! Na szczęście te czasy dawno już minęły i szybka paczka przestała być nieosiągalna lub istnieć tylko w teorii, jak wspomniany wcześniej priorytet „na jutro lub pojutrze lub…”. Usługi kurierskie w różnych formach istnieją dziś na każdym rynku i są nieodłącznym elementem współczesnego świata. Szybkie zamówienie, szybka płatność i szybka dostawa – to standard w każdym rodzaju usług.

Usługi kurierskiePaczki na lotnisku

Bez nich część współczesnego biznesu nie mogła by po prostu funkcjonować. W handlu internetowym, gdzie na skutek konkurencji marże są coraz niższe, posiadanie dodatkowo własnej floty samochodów sprawia, że wypadamy z biznesu. To właśnie optymalizacja kosztów spowodowała tak duży popyt na usługi kurierskie. Kiedyś każdy większy zakład pracy posiadał własnego zaopatrzeniowca, który przywoził materiały do produkcji, rozwoził gotowy towar, czasem kupował nawet rzeczy typu kawa i papierosy. Dziś poza niektórymi branżami – węgla i drewna z tartaku kurierzy jeszcze nie dostarczają J – powszechne jest korzystanie z usług firm spedycyjnych. Przywożą materiały biurowe, gotowe do podpisania umowy do Klientów, prezenty na gwiazdkę, czy towar do sklepu. Oczywiście nic nie jest za darmo, ale jest olbrzyma wartość dodana – jeśli zapłacimy więcej, bo chcemy coś na teraz, to gwarantują nam, że to będzie na pewno szybka paczka!

Time is on my side

Tak śpiewał kiedyś Mick Jagger w słynnym hicie The Rolling Stones i faktycznie w niektórych branżach jest on niemalże na wagę złota. Jak wspomniano na początku często od szybkości otrzymania dokumentów zależeć może bardzo wiele. Czy to korzystny zakup, czy atrakcyjna inwestycja, czy wreszcie wymarzona sukienka na Sylwestra, który jest już dziś! Oczywiście bzdurą byłoby twierdzenie, że bez szybkich paczek już nie można żyć, ale wyobraźmy sobie, że ich nie ma i zastanówmy się, jak bardzo to skomplikowałoby naszą egzystencję. Gdy na długo oczekiwany bestseller musielibyśmy czekać 2 tygodnie, aż pojawi się w księgarni w naszym małym miasteczku, albo gdyby po wymarzoną torebkę trzeba by jechać specjalnie do Złotych Tarasów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *